• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • 365 Days

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Christmas with a View

    ★★★★★

  • Flight 666

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Holidays

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Sharkansas Women's Prison Massacre

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Midget Zombie Takeover

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • House at the End of the Street

    ★★★★★

  • Breaking Wind

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Scream 4

    ★★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • S. Darko

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Cloverfield

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Ghost Rider

    ★★★★★

  • Stranger Than Fiction

    ★★★★★

  • Population 436

    ★★★★★

  • Waiting...

    ★★★★★

  • Gothika

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • One Hour Photo

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Zoolander

    ★★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★★

  • Scream 3

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do America

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★★

  • Troll 2

    ★★★★★

  • Frankenhooker

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★★

  • Basket Case

    ★★★★★

  • Caddyshack

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Attack of the Killer Tomatoes!

    ★★★★★

  • House

    ★★★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • Black Sabbath

    ★★★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★★