Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharkansas Women's Prison Massacre

Sharkansas Women's Prison Massacre

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaking Wind

Breaking Wind

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Population 436

Population 436

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midget Zombie Takeover

Midget Zombie Takeover

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry