Sort by

Jack has logged 57 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zoombies

Zoombies

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Devil's Pie: D'Angelo

Devil's Pie: D'Angelo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry