Jack has logged 56 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry