Sort by

Jack has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summertime

Summertime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flag Day

Flag Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Videos

Home Videos

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry