☞adn☜ has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry