• Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Brightburn

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Run the Race

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★½

  • Cold Pursuit

  • Paddleton

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Polar

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Replicas

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • High Life

    ★½

  • Halloween

    ★★★