• Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Nocturne

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Stargirl

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Adore You

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Trick

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • After

    ½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★