hayley has logged 25 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Scheming Gambler's Paradise

The Scheming Gambler's Paradise

1905
×
★★
Edit this entry  
28
The Enchanted Sedan Chair

The Enchanted Sedan Chair

1905
×
★★
Edit this entry  
28
The Living Playing Cards

The Living Playing Cards

1905
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mermaid

The Mermaid

1904
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wonderful Living Fan

The Wonderful Living Fan

1904
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

1904
×
★★
Edit this entry  
28
The Cook in Trouble

The Cook in Trouble

1904
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Untameable Whiskers

The Untameable Whiskers

1904
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry