Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The New Boy

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Raiden Freeman: Megatron

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

  • Candyman

  • Old

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The Queen's Gambit

  • Tenet

  • Normal People

  • Mulan

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Farewell

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • Ocean's Eight

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★

  • Mandy

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi