Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ossos

Ossos

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The People's Joker

The People's Joker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Night of Knowing Nothing

A Night of Knowing Nothing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adieu Godard

Adieu Godard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry