Swartacus has logged 14 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
'71

'71

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The '85 Bears

The '85 Bears

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry