Sort by

SwedishPlumber has logged 18 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Binge

The Binge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry