Sort by

SweeneyTom has logged 420 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Murders at Starved Rock

The Murders at Starved Rock

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Headed Corpse

The Red Headed Corpse

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Satanik

Satanik

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Agnes

Agnes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
drew michael: red blue green

drew michael: red blue green

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nest

The Nest

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mariah's Christmas: The Magic Continues

Mariah's Christmas: The Magic Continues

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Intrusion

An Intrusion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jagged

Jagged

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pizzagate Massacre

The Pizzagate Massacre

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Night

Night Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Adopted

Adopted

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead & Beautiful

Dead & Beautiful

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anonymous Animals

Anonymous Animals

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Outlier

Outlier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry