Sweetbaby has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★
Edit this entry  
28
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Edit this entry  
31
The Final Comedown

The Final Comedown

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Takers

Takers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wesley Willis: The Daddy of Rock 'n' Roll

Wesley Willis: The Daddy of Rock 'n' Roll

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
8:46

8:46

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juice

Juice

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Edit this entry  
08
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thriller

Thriller

2018
×
★★
Edit this entry  
07
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The East

The East

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer Kart

Killer Kart

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Car

The Car

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Exam

Final Exam

1981
×
Edit this entry  
29
Metropia

Metropia

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★
Edit this entry  
23
The Signal

The Signal

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looper

Looper

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry