• The Muppets

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Help

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★½

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★½

  • Rain Man

    ★★½

  • Die Hard

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • BMX Bandits

    ★½

  • Blade Runner

    ★★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½