Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry