• The Invisible Man

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Demon House

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • New Year, New You

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Pooka!

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Flesh & Blood

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★½

  • The Wind

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • A Private War

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½