• Dog

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Under Wraps

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • kid 90

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Benny Loves You

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Hellboy

  • Good Boys

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Flesh & Blood

    ★★★

  • Welcome Home

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Lie

    ½

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • After Everything

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • The Neighbor

    ★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★★½

  • Detour

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★★

  • Being Charlie

    ★★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★½

  • Entourage

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★