• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • 2 Hearts

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Acrimony

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Piercing

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • The Last Samurai

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Elephant

    ★★★★