Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry