• 2 Hearts

    ★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • High Anxiety

    ★★★★★

  • Acrimony

    ★★½

  • Piercing

    ★★★½

  • The Count of Monte Cristo

    ★★★★★

  • Elephant

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★★★

  • The Last Samurai

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Die Hard

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★