sophia has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Edit this entry  
27
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Girl Slaves of Morgana Le Fay

Girl Slaves of Morgana Le Fay

1971
×
★★½
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry