sophia has logged 15 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
You Again

You Again

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry