sophia has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Locked Down

Locked Down

2021
×
Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★½
Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry