Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wanderlust

Wanderlust

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
04
Michelle Wolf: Nice Lady

Michelle Wolf: Nice Lady

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★½
Edit this entry  
27
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Making The Leftovers

Making The Leftovers

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Opening Act

The Opening Act

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry  
21
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
Edit this entry  
14
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Blonde One

The Blonde One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry