Sort by

syasya has logged 94 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Edit this entry