RSS feed for Simon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Soldiers in Hiding

Soldiers in Hiding

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry