Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Elvis

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Schumacher

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★½

  • After We Fell

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Looming Tower

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★