Sort by

sydney has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
09
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry