Sort by

sydney has logged 23 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
Read the review Edit this entry