RSS feed for syd

syd has logged 121 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In America

In America

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
November Criminals

November Criminals

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sugar

Sugar

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry