RSS feed for syd

syd has logged 117 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry