RSS feed for syd

syd has logged 51 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whitney

Whitney

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beau

Beau

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Germany: A Summer's Fairytale

Germany: A Summer's Fairytale

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
6 Years

6 Years

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry