• Midnight Mass

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • The Little Things

    ½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

  • First Light

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Summerland

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Jane Goodall: The Hope

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½