Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • The Worst Person in the World

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

  • Hamilton

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Palm Springs

  • Boys State

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

  • Everybody’s Everything

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★