Sort by

syd has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry