Sort by

sydney has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
As You Are

As You Are

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry