Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Stutz

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Under the Fig Trees

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★