Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Animal

The Animal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gundam Reconguista in G Movie IV: Love That Cries Out in Battle

Gundam Reconguista in G Movie IV: Love That Cries Out in Battle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Retribution

Retribution

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gundam Reconguista in G Movie III: Legacy from Space

Gundam Reconguista in G Movie III: Legacy from Space

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Be Funny

I Used to Be Funny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Late Night with the Devil

Late Night with the Devil

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rooms

Red Rooms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleep

Sleep

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry