Sort by

Roxy has logged 45 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Oink

Oink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broker

Broker

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Attachment

Attachment

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tweet

Tweet

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry