• Squid Game

    ★★★★★

  • #Home

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Malik

    ★★★½

  • Luca

  • Joji

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Irul

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Priest

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Operation Java

    ★★½

  • Vellam

  • Horimiya

  • Holidate

  • C U Soon

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

  • Forensic

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Ayyappanum Koshiyum

  • Street Dancer 3D

    ½

  • Anjaam Pathiraa

  • Driving Licence

  • Helen

  • Waves

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Brightburn

  • Guava Island

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Midnight Sun

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Paddington 2

  • Coco

  • history of the entire world, i guess

  • iBoy

  • The Space Between Us

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★★

  • Now You See Me 2

  • Don't Breathe

  • Zoolander 2

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★★★

  • Prison School

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Paddington

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

  • Lucy

    ★★★½

  • The Babadook

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Now You See Me

  • A Perfect Plan

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Project X

    ★★★★★