aman has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
#Home

#Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry