Sort by

feronia <3 has logged 91 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Merry Go Round

Merry Go Round

2022
×
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gaysians

Gaysians

2016
×
Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dykes, Camera, Action!

Dykes, Camera, Action!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fallen

Fallen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

Portrait of a Young Girl at the End of the 60s in Brussels

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kitty

Kitty

2016
×
Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wash Day

Wash Day

2020
×
Edit this entry  
30
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boyfriend Game

The Boyfriend Game

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Neighbourhood

Blue Neighbourhood

2015
×
Edit this entry  
09
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turn It Around

Turn It Around

2017
×
Edit this entry  
30
Sparrow

Sparrow

2018
×
Edit this entry  
30
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heart Shot

Heart Shot

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry