Sort by

My God's kitten has logged 79 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Laurin

Laurin

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of Usher

The House of Usher

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Anatomy of Monsters

The Anatomy of Monsters

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Tower

Dark Tower

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Debbie Does Dallas Part II

Debbie Does Dallas Part II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Serial Killer 1

Serial Killer 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rising Hawk

The Rising Hawk

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Screamers

Screamers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry