Sort by

suz has logged 176 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Caretaker

The Caretaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Killing Romance

Killing Romance

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Kid and the Camera

The Kid and the Camera

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Asih

Asih

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rahsia

Rahsia

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love in Taipei

Love in Taipei

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Depp V Heard

Depp V Heard

2023
×
★½
Edit this entry  
14
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
08
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wham!

Wham!

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tortilla Soup

Tortilla Soup

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
floatland

floatland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detachment

Detachment

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry