Sort by

Tanner has logged 75 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sphere

Sphere

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry