Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life Partners

Life Partners

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super

Super

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tales of the City

Tales of the City

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales of the City

Tales of the City

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry