RSS feed for Tab
  • HOW WAS YOUR DAY HONEY?

  • The Story of a Small Bug

  • Rhubarb

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Making a Murder

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • It's a Strange World: The Filming of Blue Velvet

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Low Tide

    ★★