Sort by

BrayMitch01 has logged 43 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madeleine

Madeleine

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen

The Queen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Passage to India

A Passage to India

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Which We Serve

In Which We Serve

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summertime

Summertime

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry